O autorze
Talent.pl to pierwszy w Polsce portal internetowy o charakterze społecznym umożliwiający osobom utalentowanym w aż 13 kategoriach i ponad 50 podkategoriach artystycznych zaprezentowania się wszystkim użytkownikom internetu, w postaci stworzonych przez siebie dzieł audio, wideo, zdjęć lub audio-wideo. Talent.pl to już ponad 53.000 unikalnych dzieł swoich użytkowników! 

Talent.pl umożliwia zarówno osobom prywatnym jak i firmom przeglądanie i wyszukiwanie utalentowanych osób np. w celu ich późniejszego zatrudnienia, objęcia w portalu "Mecenatu" nad ich twórczością w różnych formach oferowanych przez portal, lub też wyłącznie zachwycania się ich umiejętnościami. Talent.pl skierowany jest zarówno do młodych jak i starszych internautów szukających wartościowych form rozrywki, kochających różne formy sztuki oraz nastawionych na wspieranie ludzi utalentowanych i rozwijanie się. Przedsięwzięcie kierowane jest do ludzi zajmujących się sztuką profesjonalnie bądź amatorsko, dla miłośników sztuki, oraz tych, którzy szukają wartości w życiu.

Najmniejsza galeria sztuki w Warszawie

Gablotka Mirelli von Chrupek, ul.Marszałkowska 41, Warszawa
Gablotka Mirelli von Chrupek, ul.Marszałkowska 41, Warszawa https://www.facebook.com/GablotkaMirelli/
Są takie rzeczy, które wydają się właściwie niepotrzebne albo trywialne a mimo to rozsiewają wokół siebie pozytywną aurę wywołując uśmiech na wielu twarzach. Taka właśnie jest Gablotka, malutka galeria sztuki mieszcząca się przy jednej z warszawskich ulic.

Pomysłodawczynią tej malutkiej galerii jest artystka ukrywająca się pod fantazyjnym pseudonimem Mirella von Chrupek. Ta miniaturowa przestrzeń wystawiennicza zdobi ulicę Marszałkowską 41 w Warszawie. Jej wystrój co jakiś czas się zmienia a od stycznia można oglądać już X odsłonę Gablotki. Każda kolejna ekspozycja zabiera widzów w baśniowy świat, przez niektórych porównywany do tego z filmów Tima Burtona.

Dawniej, szklana witryna umieszczona w wejściu kamienicy, prezentowała obuwie wykonane przez tutejszego szewca. Zakład należał do Pana Wielądka- cenionego warszawskiego rzemieślnika. Kiedy szewc przeniósł się w inne miejsce, witryna opustoszała. Na szczęście, to niepozorne miejsce zdobyło serce Mirelli, która wybrała gablotkę na swoją własną przestrzeń wystawienniczą. Od 2014 roku za szybką, zobaczyć można przeróżne lalki będące bohaterami baśniowych, fantazyjnych kadrów. Wszystko udekorowane sztucznymi kwiatami, brokatem, piórkami a wieczorami pięknie oświetlone.

Wspomniane lalki i fantazyjne stwory zamieszkujące Gablotkę pochodzą z wyobraźni Mirelli von Chrupek. Artystka wykonuje swoje lalki własnoręcznie, od pewnego czasu sama je projektuje i wykonuje nadając wytworom swojej wyobraźni realne kształty. Mirella von Chrupek jest także kolekcjonerką i fotografką. To właśnie dzięki fotografii artystka kreuje alternatywne mini światki, które ożywiają jej bohaterów.

Cel istnienia malutkiej galerii jest prosty: Gablotka ma być uśmiechem w stronę warszawskich przechodniów. Artystka postanowiła, po prostu, ubarwić ulicę Marszałkowską kawałkiem swojej bujnej wyobraźni. Sądząc po pozytywnych reakcjach mieszkańców stolicy, i nie tylko, Gablotka spełnia się w tej roli doskonale.


Jeżeli wybierzecie się żeby ją zobaczyć, koniecznie dajcie o tym znać, oznaczając swoje zdjęcie tagami: #gablotkamirelli.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...