O autorze
Talent.pl to pierwszy w Polsce portal internetowy o charakterze społecznym umożliwiający osobom utalentowanym w aż 13 kategoriach i ponad 50 podkategoriach artystycznych zaprezentowania się wszystkim użytkownikom internetu, w postaci stworzonych przez siebie dzieł audio, wideo, zdjęć lub audio-wideo. Talent.pl to już ponad 53.000 unikalnych dzieł swoich użytkowników! 

Talent.pl umożliwia zarówno osobom prywatnym jak i firmom przeglądanie i wyszukiwanie utalentowanych osób np. w celu ich późniejszego zatrudnienia, objęcia w portalu "Mecenatu" nad ich twórczością w różnych formach oferowanych przez portal, lub też wyłącznie zachwycania się ich umiejętnościami. Talent.pl skierowany jest zarówno do młodych jak i starszych internautów szukających wartościowych form rozrywki, kochających różne formy sztuki oraz nastawionych na wspieranie ludzi utalentowanych i rozwijanie się. Przedsięwzięcie kierowane jest do ludzi zajmujących się sztuką profesjonalnie bądź amatorsko, dla miłośników sztuki, oraz tych, którzy szukają wartości w życiu.

Ilustracje nie tylko dla dzieci.

Emilia Dziubak
Emilia Dziubak https://www.facebook.com/EmilkaDziubak/
Historia polskiej ilustracji to wiele znanych nazwisk i bogata spuścizna w postaci przepięknie ilustrowanych książek dla dzieci. Kto z nas nie pamięta Baśni Andersena z ilustracjami Marcina Szancera? Na szczęście pięknie wydane książki to nie tylko historia. Dzisiejsi twórcy dbają o dobrą kondycję polskiej ilustracji kusząc czytelników szeroką gamą cudownych, kolorowych książek, od których trudno oderwać wzrok. Jedną z ilustratorek tworzących niesamowite prace jest Emilia Dziubak, jej prace trzeba zobaczyć!

Zacznijmy jednak od początku. Swój złoty okres, podobnie jak Polska Szkoła Plakatu, Polska Szkoła Ilustracji przeżywała w latach 50., 60. i 70. XX wieku. Książki dla dzieci swoimi pracami okraszali Marcin Szancer, Olga Siemaszko, Antoni Uniechowski, Józef Wilkoń, Antoni Boratyński czy Janusz Stanny i wielu, wielu innych równie ważnych autorów. Powyższe nazwiska znane były, i nadal są, poza granicami Polski, prace wspomnianych autorów były doceniane na zagranicznych konkursach i przeglądach.


Na szczęście świetna kondycja polskiej ilustracji, to nie tylko historia. Rynek wydawniczy kwitnie, możemy przebierać w przepięknych wydaniach różnych książek dla naszych pociech. Jest wielu młodych twórców, których nazwiska znane są poza granicami Polski, zdobywają wyróżnienia na międzynarodowych konkursach a książki z ich ilustracjami ukazują się także poza granicami naszego kraju w innych wersjach językowych. Dzisiaj przybliżę Wam jedną z utalentowanych ilustratorek, której prace skradły nie jedno serce (i to nie tylko dziecięce).Emilia Dziubak, której ilustracje można zobaczyć w takich wydawnictwach jak Dwie Siostry, Nasza Księgarnia czy w wydawnictwie Ezop, to absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego (dawnego ASP) i bardzo utalentowana ilustratorka. Jej prace skradły niejedno serce i to nie tylko dziecięce. Emilia w swoim dorobku ma również swoje własne, autorskie książki. Jedną z najważniejszych jest projekt „Gratka dla małego niejadka”, czyli pierwsza książka ilustratorki, która okazała się być jej pięknym debiutem. „Gratka dla małego niejadka” to bardzo nietypowa książka kucharska. Główną rolę odgrywają tu uśmiechnięte warzywa i owoce, które zapraszają do włączenia się do akcji gotowanie. Oprócz tego mały czytelnik znajdzie tu gry i zabawy urozmaicające mu czytanie. Pretekstem do powstania tej publikacji był konkurs ,,Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” organizowanym przez Katowicką ASP. ,,Gratka… " została wydana przez wydawnictwo Albus w 2011 roku, co więcej zdobyła także uznanie zagranicznego jury i znalazła się w gronie finalistów w kategorii nowych publikacji roku 2011 podczas 4. edycji konkursu CJ Picture Book Awards organizowanego w Korei Południowej.
Od tego czasu Emilia Dziubak narysowała mnóstwo historii. Jej prace znaleźć można np. w serii o rodzie Pożyczalskich, w książkach powstałych przy współpracy z Przemysławem Wechterowiczem ,,Proszę mnie przytulić" czy ,,Uśmiech dla żabki". Ostatnią jej autorską książką jest przepiękna pozycja ,,Rok w lesie". Tom opowiada o życiu zwierząt i o tym jak zmienia się las w zależności od pory roku. Publikację tworzą bardzo szczegółowe, baśniowe ilustracje. Nie ma słów, wszystko opowiedziane jest obrazem, a obrazy można oglądać bez końca. Książka uzyskała wyróżnienie w 56. Konkursie PTWK - Najpiękniejsze Książki Roku 2015.Z ilustracji Emilii bije jakieś podskórne ciepło, przyciągają wzrok swoją przyjazną aurą. Każda ilustracja to historia pełna emocji, wzruszeń albo zabawy. Te ilustracje są piękne i zachwycą nie tylko dzieci ale i dorosłych. Jeżeli jeszcze nie znacie prac poznanianki, to koniecznie odwiedźcie jej stronę. To nazwisko warto znać!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...