O autorze
Talent.pl to pierwszy w Polsce portal internetowy o charakterze społecznym umożliwiający osobom utalentowanym w aż 13 kategoriach i ponad 50 podkategoriach artystycznych zaprezentowania się wszystkim użytkownikom internetu, w postaci stworzonych przez siebie dzieł audio, wideo, zdjęć lub audio-wideo. Talent.pl to już ponad 53.000 unikalnych dzieł swoich użytkowników! 

Talent.pl umożliwia zarówno osobom prywatnym jak i firmom przeglądanie i wyszukiwanie utalentowanych osób np. w celu ich późniejszego zatrudnienia, objęcia w portalu "Mecenatu" nad ich twórczością w różnych formach oferowanych przez portal, lub też wyłącznie zachwycania się ich umiejętnościami. Talent.pl skierowany jest zarówno do młodych jak i starszych internautów szukających wartościowych form rozrywki, kochających różne formy sztuki oraz nastawionych na wspieranie ludzi utalentowanych i rozwijanie się. Przedsięwzięcie kierowane jest do ludzi zajmujących się sztuką profesjonalnie bądź amatorsko, dla miłośników sztuki, oraz tych, którzy szukają wartości w życiu.

Warszawa jakiej nie znacie. Akwarele Tytusa Brzozowskiego.

Tytus Brzozowski, Tramwaj. 2012|33x100cm.
Tytus Brzozowski, Tramwaj. 2012|33x100cm. http://t-b.pl/#pl/preview/10/tramwaj-2012
Jego prace to połączenie idealnej kreski ze swobodną plamą ciepłych, akwarelowych barw. Tytus Brzozowski, architekt i akwarelista, rysuje Warszawę, ale nie tą do bólu rzeczywistą. Malarz sięga do historii miasta, odwzorowując dawny wygląd niektórych budynków czy ulic, łącząc w ten sposób współczesność z historią. Miejska rzeczywistość często miesza się tutaj z surrealistycznymi elementami, które nadają akwarelom nieco magicznej aury. W powietrzu latają fortepiany a na dachach budynków, jak w filmie "Ucieczka z Kina Wolność" dostrzec można intrygujące postaci i zdarzenia.

Tytus Brzozowski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Przez kilka lat pracował jako architekt, malując po godzinach. Jakiś czas temu odwrócił proporcje i teraz to malarstwo jest na pierwszym miejscu. Jednak jego prace nie odbiegają od architektury, są środkiem wyrazu i twórczą wypowiedzią artysty na temat przestrzeni miejskiej.

Jego prace mają w sobie magiczną aurę, przyciągającą wzrok. Ulice Warszawy często wyglądają jak te sprzed wojny a tramwaje ciągle są czerwone, jak za dawnych czasów. Tytus nawarstwia znaczenia, zestawiając w swoich pracach to, co jest, z tym co było. Tworzy swoją autorską wizję Warszawy, która w jego akwarelach jest ciepła i niezwykła. Akwarelista sięga do przedwojennej historii miasta, malując budynki, których już nie ma albo przypominając dawny wygląd budowli. Przestrzeń miasta, na akwarelach Tytusa, jest spójna i niezwykle klimatyczna. Autor rysuje miasto z wyobraźni umiejętnie czerpiąc z historii i wpisując ją w dzisiejszy obraz miasta.

Świat swoich obrazów konstruuje artysta w szczególny sposób. Akwarele przedstawiają cały przekrój przestrzeni - od chodnika po błękitne niebo. Można oglądać je całościowo, zachwycając się kompozycją i barwami, by za chwilę dokładnie przyjrzeć się poszczególnym piętrom. Tak jak u Boscha czy Bruegela, na obrazach Brzozowskiego znajdziemy różne niewiarygodne historie i ułamki zdarzeń dziejące się na kartce papieru.

Akwarele Tytusa Brzozowskiego tworzą niezwykle magnetyzującą wizję Warszawy. Mogą zachwycać na wielu płaszczyznach: jedni docenią ciepłe barwy, inni będą z zamiłowaniem szukali ukrytych szczegółów i postaci. Dla niektórych prace młodego artysty będą artystycznym manifestem na temat zaaranżowania miejskiej przestrzeni. Z jakiejkolwiek perspektywy będziecie oglądać te obrazy, jedno jest pewne, na pewno znajdziecie w nich jakiś interesujący Was element. A to świadczy o tym, że jest to sztuka warta poznania, nosząca w sobie ułamek duszy autora.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...